Zen Shiatsu

zen shiatsu

Zen Shiatsu je japonská léčivá masáž , kdy se užívá především tlaku, protahování a propojování energetických míst na těle. Masáž uvolňuje celé tělo, aktivuje přirozený samoléčebný proces a to nejen na tělesné úrovni, také v mysli, emocích a vnímání.

Shiatsu pracuje podle principu čínské medicíny s meridiány – energetickými drahami, akupunkturními body, přírodními cykly a elementy s vazbou na orgány i lidskou psychiku. Stimuluje a harmonizuje naši přirozenou vitální sílu, životní energii – čchi. Je celostní, komplexní terapií, vycházející z dávné tradice přírodního léčení.

Jak probíhá shiatsu?

Shiatsu masáž se provádí na speciální podložce, futonu. Je vhodné pohodlné, sportovní oblečení. Součástí ošetření shiatsu je úvodní rozhovor, diagnostika a závěrečná relaxace. Ideální čas na shiatsu ošetření je 1,5 – 2 hodiny. Pro udržení kondice, pružnosti, či procesu léčení stačí pak kratší ošetření kolem 1 hodiny.

Poradna Meridijan

S čím shiatsu pomáhá?

  • Zen Shiatsu může účinně pomáhat při obtížích souvisejících se stresem a životním stylem, jako jsou bolesti hlavy, bolesti zad, problémy s trávením, vysokým tlakem a další fyzické problémy.
  • Aktivuje pohyblivost a pružnost v zatuhlých částech těla, kloubech apod.
  • Účinně pomáhá při stresu, úzkosti, vyhoření a uvolnění emočních, energetických blokád. Stimuluje nervový systém, podporuje klidnou mysl a spánek.
  • Zvyšuje odolnost vůči nemocem, podporuje oběhové funkce, zlepšuje vitalitu. Pomáhá při detoxikaci a podpoře lymfatického sytému.
  • Přispívá k osobnímu rozvoji, porozumění procesům těla i duše. Rozvíjí naši přirozenost a vědomí sebe.

Další masáže

aromaterapie

Podle potřeby a stavu klienta využívám další masážní techniky.

  • Reflexní terapie – akupresurní masáž chodidel, hlavy a šíje.
  • Aromaterapie – relaxační masáž s využitím léčivých účinků esenciálních olejů. Výběr přírodních olejů na míru.