Zen Shiatsu

Zen Shiatsu – meridiánová terapie

Zen shiatsu je terapeutická masáž pro tělo i duši

Zen Shiatsu je japonská léčivá masáž , kdy se užívá především tlaku, protahování a propojování energetických míst na těle. Masáž uvolňuje celé tělo, navozuje stav tělesné a duševní pohody. Aktivuje přirozený samoléčebný proces a to nejen na tělesné úrovni, také v mysli, emocích a cítění.

Shiatsu pracuje podle principu čínské medicíny s meridiány – energetickými drahami, akupunkturními body, přírodními elementy s vazbou na orgány i lidskou psychiku. Stimuluje a harmonizuje naši vitální sílu – čchi.

Ošetření může být doplněno o další techniky, podle průběhu terapie a potřeb klienta. Například: akupresura, energetické ošetření a diagnostika podle 5 elementů, psychosomatický rozhovor a doporučení, nebo meditační uvolnění.

Jak shiatsu probíhá?

Shiatsu masáž se provádí na speciální podložce, futonu. Je vhodné pohodlné, sportovní oblečení. Nepoužívají se žádné oleje a jiné masážní prostředky. Masáž i ošetření lze provádět i na masážním lehátku, podle potřeb a dispozic klienta. Součástí ošetření shiatsu je i krátký úvodní rozhovor a závěrečná relaxace. Ideální čas pro celkovou kůru je cca 1,5 – 2 hodiny.

S čím masáž shiatsu pomáhá?

  • Zen Shiatsu může účinně pomáhat při léčbě onemocnění souvisejících se stresem, jako jsou bolesti hlavy a úzkost, problémy s trávením, vysokým tlakem a další.
  • Fyzické výhody Zen Shiatsu často zahrnují zlepšení oběhové a imunitní funkce, úlevu od lokalizované bolesti a další.
  • Zvyšuje odolnost vůči nemocem, zlepšuje vitalitu, pružnost.
  • Stimuluje nervový systém, podporuje klidnou mysl i spánek.
  • Pomáhá při detoxikaci a podpoře lymfatického sytému.
  • Přispívá k osobnímu rozvoji, porozumění procesům těla i duše.
  • Aktivuje pohyblivost a pružnost v zatuhlých částech těla, kloubech apod.