Zen Shiatsu

Zen Shiatsu

Zen Shiatsu je japonská léčivá masáž , kdy se užívá především tlaku, protahování a propojování energetických míst na těle. Masáž uvolňuje celé tělo, navozuje stav tělesné a duševní pohody. Aktivuje přirozený samoléčebný proces a to nejen na tělesné úrovni, také v mysli, emocích a vnímání.

Shiatsu pracuje podle principu čínské medicíny s meridiány – energetickými drahami, akupunkturními body, přírodními cykly a elementy s vazbou na orgány i lidskou psychiku. Stimuluje a harmonizuje naši přirozenou vitální sílu, životní energii – čchi.

Jak shiatsu masáž probíhá?

Shiatsu masáž se provádí na speciální podložce, futonu. Je vhodné pohodlné, sportovní oblečení. Součástí ošetření shiatsu je i krátký úvodní rozhovor a závěrečná relaxace. Ideální čas pro celkovou kůru je cca 1,5 – 2 hodiny.

Ošetření Zen Shiatsu doplňuji dalšími technikami, podle potřeby klienta. Reflexní terapie, aromaterapie, ošetření a diagnostika 5 elementů TČM, energie čaker, doporučení cvičení 5 živlů.

S čím shiatsu pomáhá?

Zen Shiatsu může účinně pomáhat při obtížích souvisejících se stresem, jako jsou bolesti hlavy a zad, problémy s trávením, vysokým tlakem a další.

Zvyšuje odolnost vůči nemocem, podporuje oběhové funkce, zlepšuje vitalitu.

Aktivuje pohyblivost a pružnost v zatuhlých částech těla, kloubech apod.

Stimuluje nervový systém, podporuje klidnou mysl a spánek.

Pomáhá při detoxikaci a podpoře lymfatického sytému.

Přispívá k osobnímu rozvoji, porozumění procesům těla i duše. Účinně pomáhá při stresu, úzkosti, vyhoření apod.