Aroma masáž

Aroma masáž

aromaterapie

Aroma masáž je jemná relaxační masáž s využitím aromaterapie – účinků přírodních esenciálních olejů. Masáž navozuje hluboké uvolnění, působí terapeuticky nejen na tělo, ale i na duši, podporuje procesy léčení i osobní inspirace.

Vůně s námi dělají divy a často na nevědomé úrovni. Ovlivňují naši náladu, energii, hluboké pocity, rozhodování, vztahy, vzpomínky i varování. Čich je nejméně vědomý smysl, však nejvíce silný a rozhodující, působí na náš limbický systém. Příroda nás doslova rozmazluje vůní všeho co léčí. Vůně lesa, moře, květin, plodů i života samotného. Esenciální oleje samozřejmě působí i na kůži a skrze ni se vstřebávají jejich účinné látky.

Jak aroma masáž probíhá?

Po úvodní konzultaci před vlastní masáží vybereme vhodné esence, podle vnímané vůně a jejich účinků, pro přípravu vašeho masážního oleje na míru. Během masáže, nebo pro aplikaci na lokální místa, lze směs ještě upravovat. V průběhu masáže sledujeme i reakce na účinné látky, fyzické i emoční, které mohou samovolně probíhat a jsou součástí léčebného procesu.

Přírodní esenciální oleje

aroma terapeutická masáž

Esenciální oleje, nebo také silice, jsou vonné látky obsažené v rostlinách a to prakticky ve všech jejich částech. Tyto látky jsou z rostlin destilovány a vytváří tak vysoce koncentrované oleje se silnými účinky, ještě silnějšími než mají třeba sušené byliny. Esenciální oleje mohou obsahovat látky z jedné rostliny nebo mohou být ve směsi více rostlin a plodů. Máme různé oleje se speciálními vlastnostmi. Oleje z bylin, koření, květů, listů, jehličí a dřev, či pryskyřic.

Při masáži s aromaterapií používám rostlinné masážní oleje a esenciální oleje nejvyšší kvality. Aromaterapie Hádek, Nobilis Tilia, Terpenic, Phytos a Saloos.